Приемам, отведи ме там

#MyYamahaStory

Každý svůj Kando moment s Yamahou prožije jiným způsobem. Přečtěte si jejich příběhy. Poznejte výjimečnost těchto Kando momentů.

• Hakan Andersson June 22, 2020

IПрез 1973 г., една година, след като Yamaha започва участието си в Световния шампионат по мотокрос на FIM, Хакан Андершон с новоразработения YZM250 печели историческата първа световна титла на марката, като стига до върха в клас 250 куб.см.

Continue reading »

• Garret McNamara June 23, 2020

Гарет Макнамара може да не прилича на стереотипния сърфист, но световните му рекорди за тоу-ин сърфинг по големи вълни говорят сами за себе си. Американецът е пионер на този екстремен спорт и в продължение на години обикаля света в търсене на Еверест на вълните.

• Wayne Rainey June 24, 2020

Когато говорим за големите състезатели на Гран при за Yamaha, Уейн Рейни винаги е сред първите в списъка. Шест години в клас 500 куб.см донасят титлите в три световни първенства за американеца и той завинаги става известен като легенда на спорта.

• Ben Spies June 25, 2020

В кариерата си Бен Спийс се радва на успех, независимо къде се намира. След като печели титлите в американските шампионати „Супербайк“ и „Суперсток“, американецът напуска Съединените щати, за да се включи в Световния шампионат на FIM по супербайк през 2009 г., и печели първата титла за мотоциклетисти за Yamaha при първия си опит, като заедно с това постига и победа в състезание от MotoGP.

• Bob Moore June 26, 2020

Преди двадесет и шест години Боб Мур става световен шампион по мотокрос след сензационна кампания в клас 125 куб.см с Yamaha. До днес той остава най-скорошният американски победител в Световния шампионат по мотокрос на FIM и един от най-уважаваните шампиони в спорта.

• Kenny Roberts June 27, 2020

Кени Робъртс е сред най-влиятелните и изтъкнати фигури в историята на Гран при по мотоциклетизъм. „Крал Кени“, първият американски световен шампион, печели три титли в клас 500 куб.см, остава 13 години с Yamaha и се смята за състезателна легенда на AMA с множество запомнящи се изпълнения, включително на „500-те мили на Индианополис“ през 1975 г.

• Stéphane Peterhansel June 28, 2020

Стефан Петерансел е постигнал най-много победи в рали „Дакар“ от всички в историята. От първото си участие през 1988 г. „мосю Дакар“ е спечелил общо 13 победи в знаменитото състезание за издръжливост, шест от които са на мотоциклет през 90-те години на 20. век с Yamaha.

• Giacomo Agostini June 29, 2020

Никой не е постигнал повече титли в състезанията по мотоциклетизъм и повече победи в Гран при от Джакомо Агостини. В кариерата си италианецът е коронясан за световен шампион 15 пъти, два от които през трите му години с Yamaha, качва се на върха на почетната стълбичка 122 пъти и покорява състезанията ТТ на остров Ман и „Дейтона 200“.

• Stefan Everts June 30, 2020

Само най-добрите състезатели по мотокрос стигат до Световния шампионат, а от тях едва малцина печелят състезание за Гран при. Малоброен елит са удостоени с шампионската титла, но само един е успял да победи в три състезания за Гран при в един ден. Не е изненадващо, че този човек е 10-кратният световен шампион по мотокрос Стефан Евертс.

• Freddie Bartlett July 1, 2020

Споделихме някои от любимите спомени на най-големите състезатели на Yamaha, за да отбележим 65-годишнината на Yamaha и богатото състезателно наследство на марката, но какво да кажем за бъдещето? Последно в „Най-яркият ми спомен с Yamaha“ любезно участва Фреди Бартлет, 11-годишният победител в европейския шампионат за 2019 г. YZ65 bLU cRU FIM и един от новото поколение състезатели на Yamaha.

• Valentino Rossi July 1, 2020

Валентино Роси не е само деветкратен световен шампион от Гран при. Италианецът е смятан за един от най-великите спортисти на всички времена, като влиянието му се простира далеч отвъд боксовете на MotoGP. 14 години с екипа на заводския отбор Yamaha MotoGP носят над 50 победи в състезания и четири титли, затвърждавайки мястото му в историята като най-успешния състезател на конструктора.